Pilates Kursu - Ataşehir RM Beden Atölyesi Yoga & Pilates Stüdyosu
 

Pilates Kursu

Pilates Kursu

Pilates Kursu ve bu kursların yaygınlaşması da aslında her yenilikte olduğu gibi bir ihtiyaç üzerine ortaya çıktı.

Bulucusu Joseph Plates’in bu akımın doğmasında önemli bir sorumluluğu vardı. Çünkü çocukluğunda raşitizm, astım gibi hastalıklarla boğuşan çelimsiz bir gençti. Josephin amacı tıp ve spor kitapları okuyarak kendi hastalıklarına çözüm aramaktı. Bunların üstesinden gelmek için kayak ve jimnastikle ilgilenmeye ve vücudunu güçlü kılacak egzersizler yapmaya başladı.

Bu esnada yoga, dans, savunma sporu ve ağırlık çalışmaları üzerinde de uzmanlaştı ve tüm bunları birleştirerek, profesyonel bir metod geliştirdi, yani Pilatesi yarattı.

1.Dünya savaşı sırasında ise İngiltere’de kendi üzerinde uyguladığı metodları tutsaklara da uyguladı. Düzenli olarak pilates yapan tutsakların kampta başlayan grip salgınında hasta olmadıklarını gözlemledi.

Savaş sonrası Almanya’ya geri dönen pilates burada çalışmalarını daha da geliştirdi. 1926 yılında ise Amerika Birleşik Devletlerine taşınarak; eşi clara ile birlikte kendi fitness stüdyosunu açtı. Böylece ilk Pilates Kursu açılmış oldu.

Pilates Kursu Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

 

Joseph’in hayat hikayesi irdelendiğinde ve yardımcı olduğu kişilerden referansla Pilates Kurslarının neden popüler olduğu da anlaşılıyor.

Çünkü Pilates’in

  • Yaşam kalitesini arttıran,
  • Vücuttaki ağrıları dindiren,
  • İnsanı zinde tutan ve enerji düzeyini arttıran,
  • Özellikle bel ve karın kaslarını güçlendiren,
  • Yağsız kasların oluşmasını sağlayan,
  • İskelet sisteminizi güçlendiren
  • Vücudu hızlı bir şekilde biçimlendiren ve forma sokan bir spor olduğu net bir şekilde görülüyor.

Tabi unutmamak gerekir ki; Pilates doğru ve metodları tam olarak bilen profesyonellerin elinde anlamlı hale geliyor. Sizde kendi alanlarında uzman ve sertifikalı ekibimizi incelemek için tıklayınız

Sağlıklı bir görünüme sahip olmak için; sağlıklı bir omurga ve esnek bir beden gerekiyor. Siz de ataşehir’de sunmuş olduğumuz Pilates Kursumuza katılın ve “Yaşam kalitenizi arttırın”. Pilatesin de bu kurs hakkında öğrencilerine söylediği gibi; “10 derste farkı hissedecek, 20 derste farkı görecek, 30 derste ise farklı bir bedene sahip olacaksınız”

Pilates kursumuz hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizi arayabilirsiniz: 0216 456 65 06