Yoga Kursu - Ataşehir RM Beden Atölyesi Yoga & Pilates Stüdyosu
 

Yoga Kursu

Yoga Kursu

Yoga Kursu ; Yoga hindistanda ortaya çıkan köklü bir felsefe, yaşam biçimidir. Hintçe bir terim olan “yeug” kökünden gelmektedir. Yoga’nın Türkçe karşılığı ise yolculuk anlamına gelmektedir. Bizimle birlikte bir yolculuğa çıkmaya var mısınız?

Yoga aynı zamanda beyin – beden egzersiz stilleri arasında gösterilmektedir. Halk arasında ise yoga “meditasyon” olarak bilinir. Fakat yoga sadece bir meditasyon değildir, meditasyonu da içeren bütünleşik bir sistemdir. Yogayı basitçe ruhsal fiziksel olarak dinlenme ve çeşitli duyuların açılmasını sağlamak için yapılan egzersizler olarak tanımlayabiliriz.

Yoganın ilk amacı doğru düşünmek, doğru teknikle nefes alıp vermek, bedeni ve zihni güçlendirmektir. Zihin, beden ve nefes bütünlüğü ile farkındalığı geliştirerek vücudunuzu ve sahip olduğunuz sınırlarınızı keşfetmenizi sağlar.  Yoga her ne kadar beden egzersizleri olarak görülse de ruh sağlığına da çok büyük katkıları vardır. Yoga yardımı ile gün içerisinde aldığınız negatif enerjileri ve olumsuz düşünceleri atmak kesinlikle mümkündür.

Yoga hareketleri yavaşça ve sakin bir şekilde yapılmalıdır. Çünkü hareketleri ne kadar kolay görünse de yanlış bir esneme hareketinde bel, omuz, boyun gibi vücudun farklı bölgelerinde hafif veya ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bu tip risklerden dolayı yogaya iyi bir yoga merkezi ve alanında uzman profesyonel bir eğitmen eşliğinde başlanmalıdır. Sizde dukkha pilates ve yoga’nın uzman eğitmenleri eşliğinde Yoga Kurs ‘larımıza katılabilir, stresden uzak mutlu, huzurlu bir hayata ilk adımınızı atabilirsiniz.

Yoganın Fiziksel Faydaları Nelerdir?

 

Vücuda esneklik ve kıvraklık kazandırır

Duruş bozukluklarını önler

Bel ve sırt ağrılarını önler

Daha fazla oksijen ile kan dolaşımını hızlandırır pıhtılaşmayı önler

Sindirim sistemini düzenler bağışıklığı güçlendirir

Düzenli yoga ile kaslardaki yağları eritir zayıflamanızı sağlar

 

Yoganın Ruhsal Faydaları Nelerdir?

 

Stresi azaltmada yardımcı olur

Konsantrasyonu yükseltir

Duyarlılığı arttırır

Hafızayı güçlendirir

Hisleri kuvvetlendirir

 

Bizi instagram hesabımızdan takip ederek kampanya ve yeniliklerimizden haberdar olabilirsiniz.